پرش لینک ها

محتوای وب سایت شما می تواند هر چیزی باشد، از پست های وبلاگ جذاب تا اینفوگرافیک ها و داستان های از موفقیت های شما . اما همه این موارد باید مطابق با یک برنامه تلفیقی ایجاد شوند: استراتژی محتوای شما.

استراتژی محتوای با کیفیت شامل تمام مراحل تولید محتوا، از برنامه ریزی و تحقیق گرفته تا ارتقا، بهینه سازی و برسی عملکرد. این تضمین می کند که هر تعاملی که مشتری بالقوه شما با برند شما دارد به یک تجربه مثبت تبدیل می شود و پایه و اساس اعتماد را ایجاد می کند.

در این راهنما، توضیح خواهیم داد که چرا یک فرآیند استراتژی محتوای خوب برای رشد شما بسیار ضروری است، و ما به شما کمک می کنیم تا یکی را طراحی و اجرا کنید.

استراتژی محتوا چیست؟

استراتژی محتوا یک فرآیند چرخه کامل است از ایجاد، توزیع و اصلاح محتوا به منظور دستیابی به یک هدف تجاری است. این هدف می تواند هر چیزی باشد، از ایجاد اعتماد در مشتریان و یا افزایش تعامل کاربر یا ایجاد فروش. این بخشی جدایی ناپذیر از هر استراتژی بازاریابی محتوا  است .

استراتژی محتوا شامل موارد زیر میشود ؟

 • تعیین هدف
 • شناسایی مخاطب و پیدا کردن موضوعات مورد نظر آنها
 • نوشتن و خلق تصاویر بصری
 • بهینه سازی موتور جستجو
 • انتشار
 • تبلیغات
 • برسی عملکرد و بهبود آن

همه این فرآیندها به هم مرتبط هستند و با هم کار می کنند تا به شما کمک کنند تا با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کرده و شما را به هدفتان نزدیک کند

 

5 گام برای استراتژی مناسب

اکنون که با اصول اولیه آشناشدیم، می‌توانیم به سمت تبدیل هر یک از عناصر فوق به بخشی از یک برنامه موثربرویم. با در نظر گرفتن این موارد، ما تمام مراحل افزایش محتوا را با تمرکز بر سوالاتی که باید بپرسیم و مراحلی که باید انجام دهیم، طی خواهیم کرد.

 • تعیین هدف

برای خلق یک محتوا هدفمند ، باید هر یک از ایده های محتوایی خود را با مقادیر قابل اندازه گیری مطابقت دهید. با پرسیدن چند سوال ساده از خود شروع کنید. برای مثال، «این محتوا چه ارزشی می‌افزاید؟» اگر پاسخ «آموزش می‌دهد» یا «مشکل را حل می‌کند»، بایید در نظر بگیریدکه در نهایت به دنبال چه چیزی هستید   از این محتوا محصول شما را به‌عنوان راه‌حل ممکن کند؟  یا خوانندگان را تشویق کند تا با شما تعامل ایجاد کند ؟ یا شما را به عنوان مرجعی بشناسند ؟

سوالات مفید دیگری که باید از خود بپرسید عبارتند از:

این محتوا قرار است در کجا منتشر شود ؟

سطح تخصص مخاطبان شما چقدر است؟

چه چیزی این محتوا را از رقبا متمایز می کند؟

نکات هدف گذاری:

اهداف قابل اندازه گیری و واقع بینانه تعیین کنید تا بتوانید بگویید که آیا به آنها دست یافته اید یا خیر.

بر اساس مراحل قیف محتوا، کانال های تبلیغاتی و ویژگی های مخاطب، اهداف فردی را برای هر محتوا در نظر بگیرید

اهداف محتوای خود را با استراتژی بازاریابی کلی خود هماهنگ کنید تا مطمئن شوید که محتوا به اهداف تجاری بزرگتر کمک می کند و در پایان نتیجه می دهد.

 

 • تحقیق در مورد مخاطب

ساده ترین راه برای گردآوری اطلاعات در مورد مشتریان بالقوه خود، ایجاد یک پروفایل شخصی  خریدار است که باید بر اساس تجزیه و تحلیل کل مشتری باشد. برای جلوگیری از هدر رفتن منابع، توصیه می‌شود قبل از شروع به جمع‌آوری داده‌ها، الگوی این نمایه را تهیه کنید. این به شما امکان می دهد بر روی معنی دارترین ویژگی ها تمرکز کنیدبه دنبال این باشید که چه ویژگی های از مخاطب بر کسب و کار شما اثر گذار است . و یک مسیر رفتاری مخاطبتان را پیدا کنید .

در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • جمعیت شناسی (سن/جنس، موقعیت مکانی، وضعیت شغلی/خانوادگی و غیره).
 • روانشناسی (ارزش ها، دیدگاه ها و اهداف).
 • اهداف حرفه ای/شخصی (باورها و ارزش ها).
 • نقاط درد و چالش ها (موانع و ترس).
 • مسیر فرآیند خرید (تکرار خرید، فرآیند تصمیم گیری و غیره)
 • نکته بسیارمهم این است که مواردی را در نظر بگیرید که بر روی کسب و کار شما تاثیر گذار است .

 

 • قصه گویی  storytelling

به داستان (و پیام) برند خود برگردید و سعی کنید بفهمید چه چیزی شما را منحصر به فرد می کند. ادغام این در محتوای خود به شما کمک می کند تا از درهم و برهمی متمایز شوید. داستان چیزی است که یک مشتری بالقوه را به دنبال یافتن آنچه در آینده می‌گذرد وادار می‌کند و انگیزه ایجاد یک رابطه پایدار را پیدا می‌کند.

نکات داستان نویسی:

به هویت خود وفادار بمانید: اینترنت پر از متون و وب سایت های غیرقابل تشخیص است و مردم به دنبال چیز خاصی هستند. برای ایجاد تأثیر مثبت تلاش کنید: در عین حال که صادق باشید، خوب باشید.

تنهاروی فروش زیاد تمرکر نکنید و بر رروی ارزش متمرکز باشید: اگر فقط برای فروش محتوا تولید می کنید، خطر از دست دادن مشتریان خود را به محض خرید (یا حتی قبل از خرید) دارید.

 

 • تجزیه و تحلیل قیف

هر قطعه از محتوا نه تنها با یک هدف، بلکه برای هر مرحله از قیف های محتوای متفاوت نیاز است  چرا؟ زیرا افراد بسته به میزان آشنایی با برند شما و آمادگی برای خرید، بسیار متفاوت رفتار می کنند.

در نتیجه، محتوای که در call to action  قرار میگیرد با محتوای صفحه لندینگ شما که هدف جفت آنها جذب مشتری و آشنایی با محصول است بسیار متفاوت است ، زیرا در هریک از آنها مخاطب ذهنیت و رفتار متفاوتی دارد . فرمت هایی که برای هر مرحله کار می کنند نیز متفاوت هستند. برای مثال، راهنمای دقیق «چگونگی ها » می‌تواند ترافیک زیادی را وارد صفحه شما کند  در حالی که ویدیوها می‌توانند تعامل زیادی ایجاد کند.

 

نکات آنالیز قیف:

مطمئن شوید که تمام مراحل سفر خریدار پوشش داده اید : محتوای خود را تجزیه کنید یا آن را بر اساس مراحل قیف فروش برنامه ریزی کنید. به دنبال شکاف های عملکرد محتوا باشید: نظارت مداومی داشته باشید تا مطمئن شوید عملکرد محتوای شما در طول زمان تغییر نمی کند.  A/B  تست انجام دهید تا متوجه شوید کدام محتوا جذاب تر است .

 

طبق نظرسنجی اخیر ما در توییتر، یافتن ایده های محتوا یکی از چالش های کلیدی استراتژی محتوا است.

یافتن موضوعات و کلمات کلیدی یک روال معمول تولید محتوا است. ده ها راه برای انجام این کار وجود دارد، از جمله، اما نه محدود به:

 

 • طوفان فکری با تیم های خودداشته باشید
 • تحقیق در مورد رقبای خود (مستقیم و غیر مستقیم)، و همچنین رسانه های محبوب در صنعت خود.
 • نظرسنجی از مشتریان، تجزیه و تحلیل سوالات پشتیبانی ، فروش به UGC فکر کنید و مشتریان را به تعامل و اینکه به چه چیزی نیاز دارند دعوت کنید
 • نگاهی به پرس و جوهای محبوب گوگل.
 • ردیابی مکالمات رسانه های اجتماعی نکته اصلی در اینجا اعتبارسنجی و اولویت بندی نتایج تحقیقاتی است. این تضمین می کند که شما واقعاً هدف جستجوی کاربر را درک کرده اید یا راه حلی برای مشکل دارید.

نکات ایده پردازی محتوا:

با نقاط درد واقعی مشتریان بالقوه خود شروع کنید و روی کلمات کلیدی بلند و مرتبط تمرکز کنید که منعکس کننده ویژگی های موضوع هستند.

ایده های خود و رقبای خود را تغییر دهید. عملکرد محتوایی را که از قبل وجود دارد بررسی کنید و موضوع را گسترده یا محدود کنید. در بسیاری از موارد، شما همچنین می خواهید یک موضوع با عملکرد بالا را در قالب جدیدی بازنشر کنید. به عنوان مثال، تبدیل یک وبینار به یک پست وبلاگ.

در جلسات طوفان فکری خود، بخش هایی مختلف از کل شرکت را برای تبادل نظر درگیر کنید .

 

 

اگر بازاریابی محتوای شما شکست خورده است ، احتمال زیادی وجود دارد که استراتژی محتوای موجود شما دلیل آن باشد. برای موفقیت نیاز به یکپارچگی و رویکردی جامع دارد و یک شکاف کوچک می تواند کل سیستم را خراب کند. با این حال، اگر زمان و تلاش لازم برای ساختار فرآیند، یافتن نقاط ضعف، رفع مشکلات و تمرکز بر نیازهای مخاطبان خود قبل از اهداف پولی را در اولویت قرار دهید ، می‌توانید در بلندمدت نتایج مثبت کسب‌وکار را انتظار داشته باشید.

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.