پرش لینک ها

 

ورود به بازارهای جدید همیشه خطرناک است. با این حال، یک استراتژی ورود به بازار آگاهانه می تواند فرود در یک منطقه جدید را  آسان کند. هدف این راهنما کمک به کسب‌وکارها در جمع‌آوری یک استراتژی بازاریابی مبتنی بر داده برای کاهش خطرات بالقوه است.

میتوانیم با اطمینان کامل بگوییم تمام شرکت ها رشد را دوست دارند. اگرچه رشد میتواند از منابع مختلفی بدست بیاید، تمامی مدل ها یک نقطه اشتراک دارند؛ و آن هم این است که: بدون استراتژی رشدی حاصل نمیشود که هیچ، بلکه ما زمان و در برخی موارد بودجه خود را از دست میدهیم و این امر بیشتر زمانی خود را نشان میدهد که ما میخواهیم با یک محصول/خدمات جدید وارد بازار شویم.

زمانی که منابع و وقت ما محدود است، و همچنین رقابت ها وسیع و کشنده هستند، ما نیاز به ملاکی داریم که به ما اطمینان بدهد در راه درستی هستیم. و بهترین از بین این ملاک ها، استراتژی های Go To Market هستند.

این استراتژی ها نوعی نظریه تئوریک مدیریتی نیستند؛ بلکه بیشتر مثل نقشه راه و پشتیبان برای لانچ کردن یک محصول / خدمات جدید هستند. این استراتژی ها به برند شما طراوتی تازه و مشتری هایی جدید میدهند. طراحی این نوع استراتژی ها به نظر کاری سخت، دشوار و گاهی حوصله سر بر به نظر میرسد اما بزودی متوجه میشوید اصلا که اینطور نیست. بلکه کاملا برعکس است!

 

استراتژی go to market چیست؟

به طور خلاصه، استراتژی ورود به بازار یک سیستم برنامه ریزی شده است که برای توزیع و تحویل کالا و خدمات به یک بازار هدف جدید است .

بسیاری از کسب‌وکارها برای دستیابی به آگاهی از برند، افزایش فروش و ثبات کسب‌وکار باید به بازارهای جدید وارد شوند . برای چنین کسب و کارهایی، مونتاژ یک استراتژی معقول برای ورود به بازار ضروری است، و این چیزی است که راهنمای ما قصد دارد به شما کمک کند

بسیاری از کسب‌وکارها برای دستیابی به آگاهی از برند، افزایش فروش و ثبات کسب‌وکار باید به بازارهای جدید پا بگذارد برای چنین کسب و کارهایی، تهیه یک استراتژی معقول برای ورود به بازار ضروری است، و این چیزی است که راهنمای ما قصد دارد به آن کمک کند.

یک استراتژی موفق برای ورود به بازار بسازید

هنگامی که شرکت شما تصمیم می گیرد به بازارهای جدید بروید، این انتخاب با خطر مشابهی برای افتتاح یک تجارت همراه است. این نیاز به برنامه ریزی دقیق و استراتژیک دارد و به طور تصادفی یا یک شبه اتفاق نمی افتد.

در اینجا نکات کلیدی برای ایجاد یک استراتژی GTM بیان میشود

مطمئن شوید که شرکت شما آماده ورود به یک بازار جدید است

قبل از اینکه مطمعن شوید قصد دارید تجارت خود را در خارج از کشور گسترش دهید، باید همه را در مورد حرکت شرکت خود در صحنه بین المللی با هم آشنا کنید. برای شروع فرآیند، با پرداختن به موارد زیر شروع کنید:

 

اهداف و همسویی قبل از تصمیم گیری استراتژیک، باید این سوال را از خود بپرسید: با گسترش جهانی چه چیزی می خواهم به دست بیاورم؟ در مورد اهداف نهایی خود دقیق باشید و مطمئن شوید که آنها قابل اندازه گیری هستند.

قابلیت های داخلی شما باید ویژگی های لازم برای موفقیت در عرصه بین المللی را جدی بگیرید. آیا نیاز به سرمایه گذاری در زیرساخت های جدید دارید؟ هزینه آن چقدر خواهد بود و آیا می توانید بودجه اضافی برای توسعه اختصاص دهید؟

منابع انسانی : در مورد وضعیت فعلی منابع انسانی خود و شکاف های استعدادی که ممکن است داشته باشید به دقت فکر کنید. این را از خود بپرسید: آیا استعداد لازم برای مدیریت گسترده را دارم؟ آیا تیم های موجود من می توانند برای پروژه های جهانی زمان اختصاص دهند؟ آیا باید اعضای جدید را استخدام کنم یا یک آژانس خارجی استخدام کنم؟

 

 

تناسب محصول با بازار بالقوه خود را مشخص کنید

شما باید قبل از شروع ارزیابی بازار جدید برای توسعه، تناسب محصول با بازار خود را در منطقه فعلی تحقیق کنید. با این حال، در مرحله ایجاد یک استراتژی ورود به بازار، وظیفه شما این است که مشتریان ایده آل آینده خود را با تمام جزئیات پیدا کنید و تقاضای بالقوه آنهارا برآورد کنید. شما می توانید بازار بالقوه را تجزیه و تحلیل کنید تا بفهمید که آیا تقاضای کافی برای شما در منطقه وجود دارد و آیا ارزش مطالعه بیشتر در این زمینه را دارد سپس وارد مرحله بعد شوید .

اولین چیزی که باید به آن توجه کرد، ترافیک بازار در سال گذشته است. اگر ترافیک کاهش یابد، این نشان می دهد که بازار برای تجارت کمتر جذاب می شود. اگر ترافیک بازار در حال رشد باشد، این ممکن است گزینه خوبی برای سرمایه گذاری و توسعه تجارت باشد.

 

ویژگی های بازار محلی را در نظر بگیرید

شما باید قبلاً در هنگام انجام ارزیابی اولیه بازار به ویژگی های خاصی از قلمرو یا جایگاه انتخاب شده توجه کرده باشید. اکنون زمان آن رسیده است که نگاهی عمیق تر به ویژگی ها داشته باشید تا در مسیر با هیچ غافلگیری ناخوشایندی مواجه نشوید.

قیمت گذاری

قیمت گذاری فقط یک تصمیم اقتصادی نیست. بلکه خود یک نوع استراتژی محسوب میشود. قیمت گذاری شما باید بر اساس مدل کسب و کاریتان باشد اما در عین حال قیمت محصول برای مشتریان و مردم یک نوع ارزش پیشنهادی هم محسوب میشود.

قیمت گذاری بر روی باقی بخش های استراتژی Go To Market شما تاثیر میگذارد. میتواند از نوع مشتریان شما گرفته تا نوع بازار و بازاریابی شما را تغییر دهد. همچنین میتواند مدل کشش مشتری به شما را هم تغییر دهد. ( بازاریابی-محور بودن و فروش- محور بودن)

در قیمت گذاری به پیغامی که به مشتری میدهید فکر کنید. آیا میخواهید با قیمت گذاری همانند بازار و یا بیشتر از بازار، و مانور دادن روی اعتبار و زیبایی کار را پیش ببرید؟ یا میخواهید با قیمت پایین تر از بازار، سود را کم کنید و تعداد فروش، و در نتیجه مشتریان جدید خود را بالا ببرید؟

در آخر بدانید که چیدن یک استراتژی و فکر کردن به تمامی بخش های موجود  به شما مزیت رقابتی بسیار بالایی اهدا میکند؛ اما این تمام راه نیست بلکه راه اصلی موقعی شروع میشود که این استراتژی را بخواهید اجرا کنید.

به امید موفقیت شما در بازار پیش رویتان.

 

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.