پرش لینک ها

پروژه

سئو .

توسعه کسب و کارهای اینترنتی و به طبع آن راه اندازی وب سایت ها در صنایع مختلف ، موجب تشدید رقابت در میان صاحبین وبسایت ها شده است. در هر صنعتی که فعالیت می کنید ، تعداد زیادی رقیب را در کنار خود می بینید که همگی به منظور کسب سهم بیشتر از بازار و افزایش بازدید سایت خود تلاش می کنند. به همین دلیل ، نیاز به سئو در بازاریابی اینترنتی ، بیش از گذشته احساس می شود.

— فرایند
01 01

تعیین هدف

کلمات کلیدی مختص سایت خود را بیابید. مشتریان با چه کلمات یا عباراتی محصولات و خدمات شما را جستجو می کنند؟ مرحله اول ، در تمام نمونه پروژه های سئو ، به تحقیق و یافتن کلمات و عبارات کلیدی کسب و کار شما اختصاص دارد

02 02

استراتژی سئو

فرایند برنامه ریزی، تدوین و اجرای مراحل طراحی شده برای بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو است. به عبارت دیگر یک استراتژی سئو فرایندی است که با آن بدنبال کسب ترافیک ارگانیک بیشتری هستید.

03 03

اجرای فرآیند on page seo و off page seo

این فرآیند بر محتوای درون صفحه و خارج از صفحه تمکز دارد و به دنبال جذب ترافیک بیشتر  و افزایش رتبه سایت برای کلمات کلیدی خاص است

04 04

گرفتن بازخورد تا رسیدن به هدف

گر نتوانید ثمره تلاش خود را بدست آورید، این همه وقت و تلاش چه فایده ای دارد؟ معیارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید روزانه، هفتگی یا ماهانه پیگیری کنید تا برنامه سئو خود را بررسی کرده و موفقیت خود را اندازه گیری کنید.

استایل 11 (وسط)

پروژه تخصصی سئو برای کسب و کار شما توسط متخصصین

مشاوره با متخصصین
اهمیت بالای سئو

سئو و استراتژی سئو

اگر استراتژی درستی نداشته باشیم تولید محتوا (و سایر فعالیت‌های ما) اثربخشی خود را از دست می‌دهد. برای رسیدن به یک استراتژی کاربردی، باید مراحل کار را با دقت و حوصله انجام دهیم.

چرا سئو اهمیت دارد؟

روز به روز به تعداد کاربرانی که از طریق گوگل نیازهایشان را جست و جو می کنند، اضافه می‌شود. بر اساس آمار رسمی سایت گوگل روزانه بیش از 3.5 میلیارد سرچ در گوگل انجام می‌شود. حالا راحت می‌توانیم درک کنیم که چرا بیل گیتس می‌گوید که:

اگر کسب و کار شما در اینترنت حضور ندارد، به زودی از صحنۀ روزگار حذف خواهید شد.

پس کاربران (مشتریان بالقوۀ شما) به گوگل اعتماد زیادی دارند. حالا اجازه دهید ادامه این بحث را با یک مثال برایتان پیش ببرم؛

تصور کنید شما یک فروشگاه اینترنتی موبایل دارید. با ابزارهای مربوط به آمار جستجوی هر عبارت در گوگل متوجه می‌شویم مردم با عبارت‌های مختلفی روزانه حدود ۸ هزار بار برای «خرید موبایل» یا عبارت‌های مشابه جستجو می‌کنند.

این آمار عالی است؛ یعنی ماهانه 8000 نفر قصد خرید موبایل دارند و در اینترنت به دنبال جایی برای خرید موبایل می‌گردند.

حالا یک سوال: شما وقتی برای چیزی در گوگل جستجو می‌کنید جواب سوال یا نیاز خود را کجا پیدا می‌کنید؟ خیلی کم پیش می‌آید چیزی که دنبالش هستیم را در نتایج اول یا نهایتاً در صفحه اول پیدا نکنیم.

پس اگر سایت شما در صفحات سوم، چهارم (وبالاتر) نتایج جستجو باشد، به ندرت کسی می‌تواند شما را پیدا کند یا اصلاً از وجود وبسایت شما مطلع شود. در حقیقت شما ۸ هزار مشتری بالقوه که مستقیما به دنبال شما بوده‌اند را از دست داده‌اید.

آیا سئو یک سرمایه‌گذاری قابل بازگشت است؟

صاحبان کسب و کارهای موفق اغلب علاقه دارند تا بهره‌وری کارکنان خود را افزایش دهند و از روش‌های مختلفی هم برای سنجش میزان آن استفاده می‌کنند. در چنین کسب و کارهایی هر هزینه‌ای به‌احتمال زیاد موجب بازگشت سرمایه می‌شود. خواه در قالب کاهش سایر هزینه‌ها و خواه به‌صورت افزایش درآمد.

سئو نیز از این قاعده مستثنی نیست و صرفِ هزینه برای آن نیازمند راه‌هایی برای سنجش بازگشت سرمایه است. در ادامه روش‌هایی برای اندازه‌گیری بازگشت سرمایه از طریق سئو ارائه می‌شود.

  • نخستین معیار اندازه‌گیری، میزان ترافیک بازدیدکنندگان وب‌سایت است که همواره دچار افزایش و کاهش می‌شود. افزایش منطقی و بلندمدت ترافیک نشان از موفقیت استراتژی سئو دارد.
  • دومین معیار رتبه‌بندی وب‌سایت ، جایگاه مناسب آن در نتایج جستجو است که سخت‌تر از میزان ترافیک وب‌سایت اندازه‌گیری می‌شود. با این حال سایت‌هایی بسیاری، ابزارهایی را برای سنجش رتبه‌بندی و مشاهده تغییرات ایجادشده در آن را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. حتی گوگل نیز این اطلاعات را با جزئیات دقیق در اختیار وب‌مسترها می‌گذارد.
  • آخرین معیاری که برای صاحبان کسب و کار از مفهوم بیشتری برخوردار است میزان تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل است. مشتریانی که به محصولات و خدمات شما علاقه دارند اما هنوز آنها را خریداری نکرده‌اند. این مشتریان علاقه خود را با کامل کردن فرم‌های نظرسنجی و ثبت‌نام و یا ایجاد ارتباط با مراکز فروش و پرس‌وجو درباره محصولات نشان می‌دهند. برای بررسی این معیار لازم است پرسش‌هایی را مطرح کنید و به آنها با دقت پاسخ دهید. سوالاتی مانند:
  1. میزان نرخ تبدیل چقدر است؟
  2. تعداد تماس‌های تلفنی و ایمیلی چقدر است؟
  3. و از همه مهم‌تر هزینه تمام‌شده برای هر تبدیل چه مقدار است؟

اگر سنجش تبدیل کاربر به مشتری در نظر گرفته نشوند، دو معیار دیگر نیز فاقد اهمیت و کارایی لازم می‌شوند. اگر این نرخ تبدیل به حد قابل‌انتظار نرسد یا هزینه هر تبدیل آن‌قدر گران تمام شود که قابل رقابت با سایر روش‌های بازاریابی نباشد، متأسفانه بازگشت سرمایه موفقیت‌آمیز نبوده است.

آیا این به معنای اجتناب کسب و کارها از سرمایه‌گذاری در سئو است؟ پاسخ منفی است. با این حال، قطعاً این شکست در میزان سرمایه‌گذاری بعدی تاثیر خواهد گذاشت. به یاد داشته باشید که سئو مانند فیس‌بوک، توئیتر و سایر شبکه‌های اجتماعی کاربر محور است و بر اساس نوع نیاز و نگرش آنها بهینه‌سازی می‌شود. با این وصف اگر پس از سرمایه‌گذاری در این زمینه به نتایج رضایت‌بخش نمی‌رسید تنها باید استراتژی خود را تغییر دهید، نه آنکه آن را به کل کنار بگذارید.